A következő címkéjű bejegyzések mutatása: panna cotta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: panna cotta. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. január 7., szombat

Kókusz panna cotta ananásszal

Tejmentesen étkező és kókuszimádó olvasóim kedvében szeretnék járni ezzel a könnyen, gyorsan elkészíthető desszerttel. A kókusz és az ananász örökzöld párosa ebben a formában is nagyon finom.


Hozzávalók, 6 adag
200ml Cocomas kókuszkrém
400ml víz
10g zselatin
60g nyírfacukor
negyed rúd vanília kikapart magjai

Tálaláshoz
fél friss ananász
pár csepp citromlé
gránátalma, vagy más gyümölcs
pirított kókuszreszelék


A kókuszkrémet elkevertem vízzel, a vaníliával és felforrósítottam. Felforralni nem szükséges. Míg melegedett, elvegyítettem a nyírfacukrot a zselatinnal majd belekevertem a forró folyadékba. Levettem a tűzhelyről, mikor kihűlt poharakba töltöttem és hűtőbe tettem. Minimum 4 órára van szükség, hogy teljesen megdermedjen, de még jobb, ha egy éjszakát áll.
Az ananászt meghámoztam, apró kockákra vágtam és kevés vízzel, pár csepp citromlével kicsit megpároltam. Ha savanyú lenne, édesíthetjük is.
Előkészítettem a tálaláshoz a tányérokat. Egy nagyobb bögrében vizet melegítettem és egy pillanatra belemártottam a poharat. Így könnyen kifordítható a kész puding. Ananásszal, pár szem gránátalmával és pirított kókusszal díszítettem. 


Tipp: Ha nincs pudingkészítéshez használatos dariole formánk, vagy alkalmas poharunk, használjunk eldobható műanyag poharat.
Ha nem szeretnénk kiborítani a pudingot, akkor készítsük 6g zselatinnal, töltsük pohárba vagy csavaros tetejű kis üvegbe, így akár magunkkal is vihetjük.
Ananász helyett használhatunk más gyümölcsöt, vagy cukormentes lekvárt is.



2016. november 6., vasárnap

Áfonyás panna cotta

Nem szántam különösebb karriert ennek a kekszsütés közben összeállított panna cottának. De amikor ma reggel megláttam a hűtőben, úgy éreztem mégiscsak megérdemli, hogy megmutassam, hisz olyan szemet gyönyörködtetőre színezte az áfonya a tejpudingot.


Hozzávalók, 6 adaghoz
400ml tejszín
400ml tej
80g nyírfacukor, ebből 20g házi bourbon nyírfacukor
6,5g porzselatin
150g áfonya, mirelit


Az áfonyát egy kisebb lábosba tettem, kevés vizet öntöttem alá és sűrűre főztem. Édesítettem és hűlni hagytam.  
A tejet és a tejszínt forróra melegítettem, belekevertem az összevegyített nyírfacukrot, bourbon vaníliát, zselatint. A tűzről levéve alaposan összekevertem és hűlni hagytam. Egy tálcára előkészítettem 6 desszertes üveget. Az alapot átöntöttem egy kancsóba, mert így könnyebb adagolni. Minden pohárkába körülbelül ujjnyit öntöttem belőle és 20 percre hűtőbe tettem. 


Amikor kissé megszilárdult, egy-egy teáskanálnyi áfonyaszószt kanalaztam rá és újabb adag tejszínes keveréket öntöttem bele. Így szépen összekeveredett a gyümölcs és a tejszín. Ismét hűtőbe tettem, míg kissé megszilárdult, majd ráöntöttem a maradékot is. 2-3 óra szükséges, hogy a tejpudingok teljesen áthűljenek. Ekkor az állaguk kissé remegős, de krémesen lágy. Tálalás előtt a maradék áfonyaszószt a panna cották tetejére kanalaztam és mentalevéllel díszítettem. 


Hogy készíthetünk házi bourbon vaníliás cukrot? Minden alkalommal, ha a vaníliarudak magjait elhasználom, a héjat félreteszem egy jól záródó üvegben. Amikor 3-4 rúdnyi összegyűlik, a kiszáradt héjakat 100g nyírfacukorral kávédarálóval összedarálom és az üvegben visszaöntöm. Készülhet egész vaníliarúddal is. 

Korábbi verziók, a Mézekalács panna cotta, Rote Grützével ide kattintva, meggyszószos panna cotta recept pedig itt olvasható.

2015. december 12., szombat

Mézeskalács panna cotta, Rote Grützével

Van már  a blogon egy panna cotta - azaz tejpuding recept -, de hogy ötletet adjak a karácsonyi menühöz, picit átalakítottam. Megbolondítottam egy kis mézeskalács fűszerrel és Rote Grüztével tálaltam. A Rote Grütze, szó szerinti fordításban "piros kása", igen közkedvelt német desszert. A bogyós gyümölcsökből álló, sűrű állagú kása elkészítése épp oly egyszerű, mint a tejpudingé. Vendégeink lenyűgözése pedig garantált. 
Az autentikus Rote Grütze alapja meggy-, vagy más gyümölcslé. Hogy gyors szénhidrátot mellőzzek, erős gyümölcsteával helyettesítettem a meggylét. Használhatunk helyette vizet, vagy gyümölcsszörpöt is.


Hozzávalók/ 6 adaghoz
A panna cottához
300ml tejszín
300ml tej
60g nyírfacukor
5g porzselatin
1 teáskanál mézeskalács fűszerkeverék, ízlés szerint

A Rote Grützéhez
200ml erős gyümölcstea, nálam málna
250g vegyes bogyós gyümölcs, mirelit
12g étkezési keményítő
50g nyírfacukor, ízlés szerint


A tejet és a tejszínt forróra melegítettem és belekevertem az összevegyített nyírfacukrot, zselatint. A tűzről levéve alaposan összekevertem, majd ízesítettem a mézeskalács fűszerkeverékkel. Hűlni hagytam. Egy tálcára előkészítettem 3 tojástartó dobozt.
A tejpudingot a poharakba osztottam, majd döntve a tojástartóba tettem. Természetesen ez a lépés elhagyható.


Hűtőszekrénybe tettem és 5 órán át pihentettem a pudingokat. Az állaguk szilárd, de krémesen lágy, kissé remegős. 
Elkészítettem a Rote Grützét. A gyümölcsteát a nyírfacukorral felforraltam,  majd a pici vízzel elkevert keményítővel besűrítettem. Belekevertem a gyümölcsöt, majd a panna cottára adagoltam.


Ha elkészítetted, kérlek írd meg, milyennek találtad! Örülök a véleményednek, itt vagy a blog facebook oldalán, itt.

2014. október 27., hétfő

Panna cotta meggyszósszal

Egyszerű és szépséges desszert, nagy kedvenc nálunk ez az olasz tejpuding. Meggyszósszal készítettem, de jól passzolnak hozzá a bogyós gyümölcsök, őszibarack is. 


Hozzávalók, 4 adaghoz
A krémhez
250 ml tejszín
250 ml tej
4 g porzselatin
20 g nyírfacukor
20 g házi vaníliás nyírfacukor

A meggyszószhoz
120 g mirelit meggy
fahéj
1 csapott teáskanál étkezési keményítő
szükség szerint nyírfacukor

Először a krémet készítettem el. A zselatint elkevertem a nyírfacukorral, vaníliával. A tejet, tejszínt felforraltam, majd hozzákevertem a zselatinos cukrot, levettem a tűzhelyről és hagytam kicsit kihűlni, poharakba töltöttem, majd hűtőbe tettem. A pudingnak minimum 4-5 órára van szüksége, hogy megszilárduljon, de akár egy éjszakán át is pihentethetjük. Az állaga szinte krémes, lágyan rezgő lesz.
A meggyre annyi vizet öntöttem, amennyi ellepi, hozzáadtam a fahéjat, felforraltam. A keményítőt pici vízzel elkevertem és besűrítettem a szószt.
Amikor a meggy kihűlt elosztottam a tejpudingok tetejére.